Ghid Ninja Lama

View previous topic View next topic Go down

Ghid Ninja Lama

Post  [SGA]Krissy on Wed Apr 07, 2010 11:06 am

Una o sa va prezint propriul meu ghid ninja lama
Status: Clasicul 2dex-1vit pana dex full apoi vit full dupa care str full si ultimul int full.
SAU daca aveti iteme cu pv (ceea ce cred ca aveti multi...) 5dex-1vit apoi 2vit-1str full str si ultimul full int

Skilluri: 1) Ambuscada : in primul rand dmg f mare , ataca mai multi mobi ( combinat cu camuflaj si dat pe la spate da dmg urias )
2) Atac fulger rulantul poate lovi de 3-4 ori daca e folosit corect, dar atacul fulger pt ca dmg frumusel si veti ajunge la al 3-lea master curand:)
3) Rulantul , loveste multe tinte si poate lovi de 3-4 ori daca e folosit corect
4) Faceti ce vreti norul PVP si PVM sau camuflaj PVP si vs bossi
5) Ce nu ati facut la 4)

Iteme: Faceti lvl 30 , luati pfn +9 de la negustor si armura de 28+9, puteti pune pietre si/sau bonusuri dar nu mi se par foarte folositoare... Apoi faceti 48 luati de la negustor armura de 48 o faceti +6 nu cred ca merita mai mult...
Coifuri bratari restu ce vreti voi recomand papucii extaz (mi se pare ) pt ca dau vit farmec, coif de 21+9 , puteti face de 41 +7 sau mai mult daca vreti , cercei de cristal cei mai buni pt ca dau dex, colier recomand lacrima cerului, bratara la fel lacrima cerului. Scut de lvl vostru, cel mia bn lvl 1 apoi 41 sau 61 direct , cel mai bun vulturului. La lv 61 luati magnolie + cat mai mare sau daca luati vant negru la lv 66-70 lasati magnolia +6 si pastrati perlele pt cea de 66 , arma reomandat cutite dragon , (siameze pt PVM si/sau chakram aripa de diavol pag competentei cat mai mare daca vreti) la lv 80 daca nu vreti sa dati un pamflet pt epica faceti dt-runuri pana pica fierar de arme si faceti la el.

Bonusuri :
Arma : Vit farmec, sansa la critica, sansa la necunostinta si semi oameni
Armura : PV , vit farmec , aparare sabie/2maini daca nu le aveti pe ambele sansa de a reflecta atk corporal
Coif : semi oameni , sansa la otravire, ink 2 ce vreti
Scut: Vit/Dex , imun la necunostinta , sansa la bonus exp , semi oameni
Papuci : PV , sansa la bonus exp , aparare sabia/2 maini , sansa la necunostinta/critica
Cercei:Aparare sabia / 2 maini ,semi oameni , ink 2 ce vreti
Bratari : PV, semi oameni, sansa la patrunzatoare si ink 1 ce vreti
Coliere: PV , sansa la necunostinta, aparare sabia/2 maini daca nu le aveti pe ambele sansa la exp bonus/ critica \

Cu Mult Respect,HappsMetin2 Team . cheers

[SGA]Krissy
Admin

View user profile http://happsmetin2.forum-motion.com

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics